Pracovní výkazy

Když Vám přestane vyhovovat Excel

Program vychází z návrhu a používání výkazů formou excelové tabulky pro měsíční výkaz hodin. Tento způsob ve formátu XLS je zdaleka nejrozšířenější a to především díky snadné dostupnosti, jednoduchosti a možnosti přizpůsobení obsahu. Na druhou stranu má evidence v Excelu své výrazné nevýhody a z těchto důvodů jsme začali pracovat na systému, který v co největší míře využije přednosti tabulkového formátu a zachová si jednoduchost a přehlednost excelového souboru.

  1. Bezpečnost
    Zásadní nevýhodou jakékoli evidence v XLS je zabezpečení obsahu a samotného souboru. Excel se musí drobit dle osob na více souborů a tím se ztrácí datová návaznost.
  2. Uživatelské přístupy a oprávnění
    Databox umožňuje širokou škálu nastavení uživatelských práv a přístupů. Jednotlivé výkazy lze zamykat tak, aby po jejich ukončení, již nabyla možná úprava. Každý uživatel vidí primárně pouze své záznamy (výkazy) a pomocí uživatelských skupin je možné tato práva rozšířit na další uživatele.
  3. Přizpůsobení obsahu
    Podobně jako v Excelu je možné si tabulku a celou evidenci přizpůsobit vlastním požadavkům. Celý systém je navržený tak, že je možné jakékoli pole, sloupec přidat, pojmenovat a definovat jeho formát, barvu a vzorec pro výpočet.

Comments are closed.