Časté otázky

Q?

Co je to licence?

A.

Na začátku je dobré si říct, že máme dva produkty v jednom programu a oba tyto produkty jsou zvlášť licencované. Při zakoupení jedné licence Contact Professional se bude Databanka českých firem (DČF) tvářit jako demoverze. Pokud budete chtít používat i DČF, musíte si přikoupit i tuto licenci. V síťovém provozu se jedna licence rovná instalaci na jednom PC.

Q?

Jaký je rozdíl mezi aplikací “Cloud” a klasickou instalací.

A.

Na první pohled by jste cloudovou aplikaci od normální instalované nerozpoznali. Vzhled i ovládání jsou v obou případech naprosto totožné. Rozdíl je v tom, že cloudová aplikace se spouští ze vzdáleného serveru, který je pro toto řešení optimalizován.

Q?

Jaké má program hardwarové požadavky?

A.

I když požadavky na hardware jsou minimální a liší se druhem instalace, je dobré si uvědomit, že čím rychlejší PC tím rychlejší program. hardwarové požadavky se dají přirovnat jakémukoliv kancelářskému nástroji jako MS Outlook, Excel a podobně. U serverové instalace s více přístupy jsou nároky vyšší. Ideální je serverový operační systém na Windows,  4GB RAM a 2 GB volného místa na HDD.

Q?

Čím je omezená demoverze?

A.

Každá instalace programu je nejdříve demoverze a až po registraci se z ní stává verze plná. Demoverze je omezena pouze v počtu zadaných subjektů (100 - Firem, 100 - Osob, 100 - Událostí a 100 - Poznámek). To znamená, že si můžete vyzkoušet veškeré funkce včetně rozšířených.